DIXIE

Velký dar

N Reg/CSP/794/05

Plemeno: Český strakatý pes

Pohlaví: Fena

Barva: černožlutobílá, srst krátká

Datum narození: 17.9.2005

    Otec: ASKO                                              Matka: ASTA
              Velký dar                                                     Tyrkys

17.9.2005 se ASTĚ Tyrkys chovatelky Marcely Drašarové narodilo 8 štěňátek – 4 fenky, 4 pejsci. Nadšení z toho, že jedna fenka bude naše, neznalo mezí.

2.10.2005 první návštěva v Radlíně
Po nekonečně dlouhých nedočkavých dnech jsme konečně měli možnost přijet se podívat na štěňátka a vybrat si to naše.. Ke vrátkům se vyřítila štěkající maminka ASTA a tak jsme poprvé naživo viděli českého strakáče. Stejný dojem jako při prvním pohledu na netu – voříšek, přitom taaak krásnej. Štěňátka ležela v pokoji, podobala se flekatým válcům, jen svým neobratným pohybem naznačovala, že jsou živá. Na první pohled nás zaujala tlusťoučká tmavá fenka s výrazným flekem na krku, který se měl stát poznávacím znamením, protože za měsíc bychom se v těch flekatcích určitě nezorientovali. Protože o nás štěně nejevilo zájem, nýbrž veškerou pozornost věnoval své matce, vydali jsme se na zpáteční cestu. Nedočkaví na den převzetí, avšak blažení, že budeme mít brzy štěňátko u sebe.

4.11.2005 štěňátko DIXIE je naše
Když konečně nastal ten den, sbalili jsme připravený pelíšek a pryžového krokodýla a vyrazili za štěňátkem až do polabských plání. Tentokrát nás svým štěkotem přivítaly obě feny paní Drašarové. Uvnitř nás čekal příjemný šok, z nepohyblivých, neobratných válečků byla opravdová štěňátka, hrála si, štěkala, kousala, v 25 stupních se rozvalovala na gauči. Do mojí ruky se bleskurychle zakousl bratr Pepek a mě se tak zalíbil, že bych si ho nejraději odvezla. Obzvlášť když nám paní Drašarová ukázala tlusťoučkou, lenivou Dixi. Na zpáteční cestě jsme za její vlastnosti byli vděční, v autě jen párkrát zakňučela a pak usnula. Daleký převoz nakonec proběhl docela hladce.

11.3.2006 – členská schůze
Zvědaví na ostatní strakáče a na dojmy a zkušenosti jejich majitelů rozhodli jsme se jet do Prahy na klubovou schůzi. Místo konání jsme ani nemuseli hledat – spousta aut a lidí se strakatými psy vše prozradila. Dixi se zpočátku držela zpátky, ostatní pejsky si rozvážně prohlížela, ale brzy se v ní probudila její pravá povaha a začala prohánět, kousat a porážet soupeře na lopatky. Na rozdíl od ostatních strakáčů ji však tato hravost neopustila a mezitím co přednášející informoval strakáčí majitele, Dixi si mezi všemi našla svoji sestřičku Nelu (Dafné) a sesterským soubojem narušovala poklidnou schůzi. Po skončení akce „šlo“ několik zájemců na společnou procházku. Rozruch teď dělala celá parta strakáčů – lítali jak vítr, štěkali – no museli dohnat, co dopoledne zanedbali. A jak to u strakáčů chodí – celou cestu domů Dixi prospala a když jsme vystoupili z auta, nemohla pochopit, že už nejdeme na další procházku, že se nemá s kým prohánět a koho kousat, že se musí spokojit s námi – dvounohými poma lými lidmi.

12.8.2006 – výstava KCHMPP
Na první výstavu jsme se moc těšili, ale báli zároveň. Co nás čeká jsme netušili. Naštěstí pro nás se Dixi uměla předvést, stála jako přikovaná a vrtěla ocáskem. Titul CAJC tedy putoval k nám.

1.4.2007 - Klubová výstava KCHMPP Mladá Boleslav a bonitace
Dixi absolvovala výstavu v kategorii otevřená s výsledkem výborná.
Následně byla úspěšně bonitována a zapsána do Plemenné knihy psů ČMKU.Copyright © Nina Myslíková    |     Design and Powered by Vladimír Dufek     |     Administrace